Wystrzał opony - jak poprawnie zareagować w sytuacji zagrożenia?
Wiosną 2016 roku głośno było o wypadku w prezydenckiej limuzynie. Wystrzał opony - choć wciąż mało poruszany temat, może się przytrafić każdemu z nas. Przy małej prędkości nie ma dużego zagrożenia i osoba, która nie wpadnie w panikę, jest w stanie wyjść z tej sytuacji bez szwanku. Jednak sprawa się komplikuje przy wysokiej prędkości. Zobacz, jak poprawnie zareagować, aby uniknąć zagrożenia.
Prawdę mówiąc, każdy wystrzał opony jest groźny - niezależnie od tego, która z nich będzie tą felerną, łatwo jest poczuć co się wydarzyło. Wystrzał przedniej opony poczujesz początkowo w ciągnięciu kierownicy. Samochód zacznie znosić na stronę z uszkodzoną oponą. Wystrzał tylnej - poprzez siedzisko fotela - charakterystyczny jest gwałtowny rzut, porównywalny do prowadzenia auta po bardzo śliskiej nawierzchni.
Jakie są przyczyny wystrzału opony?
Zasadniczym pytaniem jest te związane z przyczyną wystrzału. Nie tylko stara, źle przechowywana opona daje duże prawdopodobieństwo, ale nawet powierzchnia, przeszkody mogą się przyczynić do pęknięcia. Prowadzenie na niskim lub zbyt wysokim ciśnieniu również przyczynia się do wystrzałów, podobnie jak wada fabryczna samej opony czy usterka układu hamulcowego, która będzie się przyczyniać do przegrzania koła.
Przyczyny jak i samą definicję już znamy, ale co robić, gdy w naszym samochodzie wybuchnie opona? Przede wszystkim należy zachować spokój i opanowanie i dalej stosować się do porad:
Choć sytuacja wydaje się bardzo trudna, jest do opanowania. Ważna jest prawidłowa reakcja, zachowanie zimnej krwi i przezwyciężenie lęku psychicznego.
© 2024 - All Rights with Hurtopony & Seolab